Dodjela nagrada najboljima u projektima WebStart i PlanStart

Objavljeno: 02. 06. 2017. , Ažurirano: 05. 06. 2017.

Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu već drugu godinu surađuju na provedbi projekata WebStart i PlanStart.

Projekt WebStart podrazumijeva da odabrani studenti Odjela za stručne studije izrade internetsku stranicu za nekoga od odabranih poduzetnika iz kategorije mikro tvrtki (jedan do tri zaposlena), a u projekt PlanStart studenti izrađuju poslovni plan za mikro-gospodarstvenike. Tako su se studenti suočili sa stvarnim potrebama tržišta i u praksi pokazali ono što su naučili tijekom školovanja, dok su odabrani mali poduzetnici dobili internetsku stranicu ili poslovni plan.

Kreiranje internetske stranice tvrtke jedan je od prvih koraka za ostvarenje izravnije komunikacije s tržištem i za širenje kanala prodaje. Izrada poslovnog plana nužna je svakom ozbiljnom poduzetniku jer se bez tog plana ne može dobiti kredit u banci, ne može se prijaviti niti na jedan natječaj za EU fondove, a ni na nacionalne programe bespovratnih potpora za poduzetnike.

Uviđajući potrebe tržišta, ovim su projektima Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije spojili gospodarstvo sa sektorom obrazovanja. Pri ulasku u konačnu fazu projekta, ŽK Split i Sveučilišni odjel za stručne studije nagradit će najbolje radove, a dodjela nagrada održat će se u vijećnici ŽK Split u srijedu, 14. lipnja, u 10 sati.