Olivera Majić, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba i Luka Burilović (lijevo) sa dobitnicima Plakete Zlatna kuna Komore Zagreb i Zlatan Fröhlich (desno)
Izvor: HGK

Dodijeljene Plakete Zlatna kuna Komore Zagreb za 2016.

Objavljeno: 19. 12. 2017. , Ažurirano: 21. 12. 2017.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća Komore Zagreb koja je održana 19. prosinca dodijeljene su Plakete Zlatna kuna Komore Zagreb najuspješnijim velikim, srednjim i malim trgovačkim društvima s područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije za ostvarene poslovne rezultate u prethodnoj godini.

Skup je pozdravio predsjednik HGK-a Luka Burilović naglasivši da je hrvatsko gospodarstvo u uzlaznoj fazi a rast industrijske proizvodnje, turizma, izvoza, trgovine dobri su pokazatelji koji pružaju optimizam. Oporavku je značajno pridonio Grad Zagreb i Zagrebačka županije, gdje se kreira trećina BDP-a Hrvatske, posluje gotovo 40 posto od ukupnog broja poduzetnika i ostvaruje 60 posto ukupne dobiti. Ovdje je temelj naše cjelokupne ekonomije, a danas nagrađujemo najbolje od najboljih i ističemo ih za primjer drugima, istaknuo je Luka Burilović.

Nazočnima se obratio i predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich istaknuvši da se nakon sedam godina u hrvatskom pa i zagrebačkom gospodarstvu bilježe pozitivni trendovi, BDP je u drugom tromjesječju 2017. realno veći za 2,8% u odnosu na isto razdoblje 2016., a na području Komore Zagreb od ukupnih investicija u dugotrajnu imovinu u Hrvatskoj realizira se blizu 52%. Ohrabruju dobri rezultati u turizmu, na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije povećan je broj noćenja turista za 12% što je za 4% više od prethodne godine.

Grad Zagreb i Komora Zagreb dugi niz godina aktivno surađuju, pružaju stručnu i institucionalnu podršku poduzetnicima grada Zagreba i županije. Potporama se olakšava poslovanje i podupire poduzetništvo, obrtništvo, startup tvrtke, poduzetnička infrastruktura, istaknula je zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba i njegova osobna izaslanica doc.dr.sc. Olivera Majić dodajući kako je grad Zagreb dao snažan doprinos jačanju i unapređivanju poduzetništva kroz programe i projekte u suradnji s drugim institucijama. „Svaki je uspjeh pojedinog poduzetnika uspjeh i cijeloga gospodarstva kroz rast, novo zapošljavanje te bolji životni standard“, istaknula je Majić.

Plakete Zlatna kuna Komore Zagreb dodijeljene su najboljim tvrtkama s područja Komore Zagreb. U kategoriji velikih trgovačkih društava s područja Grada Zagreba, Plaketu Zlatna kuna za ostvarene poslovne rezultate u 2016. godini dobio je Končar - Distributivni i specijalni transformatori d. d.. U kategoriji velikih trgovačkih društava s područja Zagrebačke županije dobitnik je Plakete Hrvatska kontrola zračne plovidbe d. o. o.

Prema ostvarenim poslovnim rezultatima u kategoriji srednje velikih trgovačkih društava s područja Grada Zagreba, Plaketom Zlatna kuna Komore Zagreb nagrađena je tvrtka TIM-Kabel d. o. o., a u kategoriji srednje velikih trgovačkih društava s područja Zagrebačke županije Plaketu je dobio Drvoproizvod d. d. iz Jastrebarskog. Tvrtka Adoro d. o. o. dobitnica je Plakete Zlatna kuna Komore Zagreb u kategoriji malih trgovačkih društava s područja Grada Zagreba, a tvrtka Radman Grupa d.o.o. iz Svete Nedelje dobitnica je Plaketeu kategoriji malih trgovačkih društava s područja Zagrebačke županije.

Posebno priznanje HGK ove je godine dobio Franck d. d. za 125. obljetnicu osnivanja i uspješnog poslovanja, a posebno priznanje Komore Zagreb, dodijeljeno je Metal productu d. o. o. za 50. obljetnicu osnivanja i uspješnog poslovanja.

“Svako priznanje poticaj je za dobitnike, ali i one koji su bili blizu dobivanja nagrade, za nastavak dobroga rada i poslovanja, kroz suglasje vlasnika, menadžmenta i radnika u ostvarivanju vizija tvrtke i stvaranja nove vrijednosti”, istaknuo je predsjednik Uprave Končar D&ST-a d. d. Ivan Klapan, koji je zahvalio u ime svih nagrađenih.