Otvorenje 10. Sajma poslova u Šibeniku
Autor: ŽK Šibenik

Usluge HGK predstavljene na desetom Sajmu poslova u Šibeniku

Objavljeno: 07. 04. 2017. , Ažurirano: 10. 04. 2017.

ŽK Šibenik i ove je godine sudjelovala na Sajmu poslova koji je održan u organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje - Područnog ureda Šibenik, u petak, 7. travnja, u Trgovačkom centru Dalmare.

Prigodnim govorom prisutnima su se obratili Šibensko-kninski župan Goran Pauk, organizator v. d. predstojnika Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u Šibeniku Luka Petrina i zamjenik gradonačelnika Danijel Mileta, a prisustvovali su i zamjenik župana Zoran Smolić te predsjednik HGK – Županijske komore Šibenik Ivan Soža.

Na ovogodišnjemu desetom jubilarnom sajmu, na jednom su se mjestu okupili glavni sudionici na tržištu rada: poslodavci, obrazovne institucije, komore i tražitelji zaposlenja.

Na info-pultu ŽK Šibenik posjetitelji su dobili informacije o postupku pokretanja poduzetničke aktivnosti te o uslugama i aktivnostima HGK, a bile su im dostupne i komorske publikacije.

Jelena Zorica.jpg

Jelena Zorica na info-pultu ŽK Šibenik; Izvor: HGK

Na izložbenim pultovima predstavilo se pedesetak poslodavaca koji su prikupljali zamolbe tražitelja zaposlenja.

Deficitarna zanimanja predstavili su učenici Industrijsko-obrtničke škole, učenice Srednje strukovne škole šminkale su i pravile frizure, a učenice Medicinske škole posjetiteljima su mjerile tlak i razinu šećera u krvi.

Na Sajmu su se mogle dobiti informacije o programima obrazovanja, mogućnostima dodatnog obrazovanja i stipendiranja u Šibensko-kninskoj županiji.