Denis Nemčević, predsjednik uprave tvrtke Spider Grupa d.o.o., Pitomača

Objavljeno: 19. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

U Spider Grupi je zaposleno oko 130 radnika,  a  temeljna djelatnost je proizvodnja i prerada ljekovitog bilja, proizvodnja čajeva, suhih i tekućih ekstrakata te proizvodnja ulja. Dosadašnja iskustva s HGK su samo pozitivna i ima više aspekata u kojima su nam pomagali  pa sve do konkretnih iskustava. Posredstvom HGK-a nastupali smo na sajmu Grüne Woche u Berlinu, Biofach u Nürnbergu, Salima u Brnu, zatim na sajmu Viroexpo u Virovitici koji je drugi sajam u regiji, te na nizu drugih sajmo­va.

Svi  sajmovi su nam od velike važnosti jer pružaju mogućnost sklapanja novih partner­stava s novim kupcima, posjeta i sastanaka s postojećim kupcima, te pregled trendova u našoj branši. Sve bi nam to bilo moguće, ali znatno otežano, kada bismo samostalno išli na sajmove. Osim toga, ovako su i uv­jeti za sudjelovanje na sajmovima prihvatljiviji. Stoga, izdaci koje imamo za Hrvatsku gospodarsku komoru na godišnjoj razini nisu preveliki ni zahtjevni, s obzirom na to što dobijemo zauzvrat.

Osim toga, HGK, osobito Županijska komora Virovitica, organizirala je niz edukacija na kojima su sudjelovali naši djelatnici, a sve u cilju boljeg obrazo­vanja. Najveću potporu našoj tvrtki Komora je pružila održavanjem niza zajedničkih sastanaka kada smo proteklih godina im­ali velikih problema s proizvođačima agrokultura koji nam onemogućavaju razvoj i uzgoj ljekovitog bilja te  smo pronašli adekvatno rješenje za sve strane. Smatram da bi bez Hrvatske gospodarske komore sve bilo puno teže i ne vidim ni je­dan prihvatljiv i logičan razlog zašto Komore ne bi bilo i u budućnosti.