Izvor: HGK

Danijel Smiljanić, vlasnik i direktor tvrtke Pan parket, Orahovica

Objavljeno: 07. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Do novih tržišta uz pomoć HGK

Mi smo proizvođači troslojnog parketa koji proizvodimo u 300 različitih vrsta podnih obloga, a 90 posto proizvodnje izvozimo. Zahvaljujući zajedničkim nastupima u inozemstvu koje je organizirala Hrvatska gospodarska komora uspjeli smo otvoriti mnoga tržišta. Isto tako, sudjelovali smo na mnogo poslovnih susreta koje je Komora organizirala i otvorila nam nova tržišta. Pomogla nam je savjetovanjima o tome kako izaći na ta tržišta.

Na edukacijama na lokalnoj razini i u Zagrebu naši su djelatnici mnogo naučili. Posebno bih htio naglasiti kako je Komora kroz akciju Drvo je prvo pomogla cijeloj drvnoj industriji. Svijest naših građana raste zahvaljujući toj akciji i sada imaju više obzira prema uporabi drva, prirodnog domaćeg resursa.

Uz pomoć HGK-a uspostavili smo kvalitetne odnose s našim dobavljačem sirovine Hrvatskim šumama. Komora je organizirala sastanke i zastupa naše stavove, pogotovo u našoj branši - drvnoj industriji koja je strateška grana gospodarstva. Komora može i dalje pomagati, i stoga treba opstati, posebice u svjetlu činjenice da od nje možemo dobiti više koristi nego što joj to plaćamo kroz članarinu