Članice HGK izlagale na sajmu EKOBIS 2016 u Bihaću

Objavljeno: 13. 09. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

U organizaciji Županijske komore Karlovac, članice HGK i ove su se godine predstavile na Međunarodnomu ekološkom sajmu EKOBIS, od 8. do 11. rujna u Bihaću.

EKOBIS je sajam izložbeno-prodajne orijentacije, namijenjen tvrtkama iz prehrambene, drvne, tekstilne i drugih industrija i djelatnosti, osobito onih povezanih s ekološkom proizvodnjom hrane, tehnologija i opreme za zaštitu okoliša. Ove je godine na sajmu izlagalo oko 200 izlagača iz osam zemalja, na novoj lokaciji, u Sportsko-rekreacijskom centru Luke.

Članice HGK prisutne su na bihaćkom sajmu od njegova početka, na temelju Sporazuma o suradnji (u koji je uključeno više županijskih komora) s organizatorom – Privrednom komorom Unsko-sanskoga kantona. Tako su petnaestu godišnjicu potpisivanja sporazuma ove godine obilježile županijske komore Sisak i Split, desetu obljetnicu Županijska komora Varaždin, a petu godišnjicu Županijska komora Šibenik. Na osnovi takvih odnosa, EKOBIS se redovito, uz izlagački program, koristi i za poslovne razgovore komorskih predstavnika i predstavnika članica s kantonalnim poduzetnicima i institucijama, o novim pravcima suradnje.

Na zajedničkom štandu HGK izlagali su Heineken Hrvatska d. o. o. i Interplan d. o. o. iz Karlovca te Gacka d. o. o. iz Otočca.

Sajam redovito ima bogat popratni stručni program, pri čemu središnje mjesto pripada tradicionalnoj Međunarodnoj konferenciji o regionalnoj suradnji, čija je tema ove godine bila O(P)STANAK – Stvaranje uvjeta za zapošljavanje i ostanak mladih.

U programu konferencije izlaganje je imao predsjednik ŽK Otočac Joso Brajković koji je govorio o Hrvatskom centru za autohtone vrste riba i rakova krških voda u funkciji razvoja Gacke i Grada Otočca. Također, posredstvom ŽK Karlovac, pročelnica Upravnog odjela za investicije i EU fondove Grada Karlovca Marina Grčić predstavila je novi projekt Slatkovodni akvarij i muzej rijeka – Kaquarium.