Izvor: HGK
Autor: Marko Cindrić

Andreja Dvorabić, vlasnica i direktorica tvrtke Convexo d.o.o., Gornji Zvečaj

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Pomoć i za sam početak poslovanja

Kod prve ideje otvaranja tvrtke, bez puno lutanja svratili smo u Hrvatsku gospodarsku komoru Karlovačke županije. Pokucavši na vrata dočekani smo s osmijehom i odmah dostupnim informacijama. Pratili su nas kroz skupljanje potrebne dokumentacije, dobila sam upute pa i financijski pregled troškova, što me je oduševilo. Za sve upite za koje je bilo potrebno vrijeme u kratkom roku smo dobili uputu i odgovor.

Kao mlada tvrtka željna proboja na tržište, od Hrvatske gospodarske komore dobili smo potrebne informacije o subvencijama koje bismo mogli koristiti kao tvrtka. Iako subvencije nismo dobili, ipak je trud koji su zaposlenici HGK-Županijska komora Karlovac uložili bio velik i hvalevrijedan.

Daljnjim radom ukazala nam se potreba za informiranjem o tercijarnom sektoru kao potencijalnom tržištu. U tom aspektu dobili smo kontakte koji su vodili direktno do potencijalnih klijenata.

Korištenjem informacija koje smo dobili od djelatnika HGK-ŽKK rodile su se nove poduzetničke ideje koje su upravo u ostvarivanju. Potaknuli su nas, možda i nesvjesno, na marketinški pristup koji nam se indirektno prikazao kao jako dobar kanal pristupanja ciljanim poduzetnicima.

Internet stranica Hrvatske gospodarske komore sadrži velik broj potrebnih podataka te je stoga njeno korištenje vrlo produktivno.

U budućnosti vidimo velike mogućnosti suradnje, ali i veliku pomoć u složenim uvjetima međunarodnog poslovanja i dostupnosti EU fondova. Tumačenje propisa, iako dostupnih na internetu, dugotrajan je proces, ali ako Komora nastavi s dosadašnjom stručnošću, i dalje će nam biti od velike važnosti. Smatramo da Komora mora imati značajan utjecaj na donošenje zakonske regulative koja se odnosi na poduzetnike budući da ima direktan kontakt s istima te se trude prodrijeti u duh svakog posebno bez obzira u kojoj domeni poduzetnik djelovao.

Hvalevrijednom ujedno smatram očitu zainteresiranost za područje rada poduzetnika, kako makrodjelatnosti tako i mikrodjelatnosti - a ova pohvala prvenstveno se tiče djelatnika HGK-ŽKK-a.