Izvor: HGK
Autor: Marko Cindrić

Alojzije Šestan, direktor tvrtke Šestan-Busch d.o.o., Prelog

Objavljeno: 09. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Postojanje HGK-a je potrebno i neupitno

Tvrtka Šestan-Busch 20 godina proizvodi antibalističke borbene kacige koje izvozi u šezdesetak zemalja svijeta. Jedna smo od članica Zajednice proizvođača proizvoda za posebne namjene, uglavnom izvoznika koji su članovi Hrvatske gospodarske komore, a koji ujedno opskrbljuju oružane snage i ostale snage sigurnosti u Republici Hrvatskoj. U tih 20 godina poslovanja, tvrtka Šestan-Busch je u zajednici HGK s ostalim članicama izlagala dosad na 17 velikih svjetskih sajmova – izložbi širom svijeta i zahvaljujući upravo tim i takvim sajmovima uspjela je osvojiti svjetsko tržište i postati svjetski poznata tvrtka, kao i mnoge članice Zajednice.

Uz pomoć Hrvatske gospodarske komore cijela vojna industrija Republike Hrvatske se ujedinila u Zajednicu proizvođača za posebne namjene, artikulirajući time zajedničke interese vezane uz uvjete poslovanja u zemlji i inozemstvu u pogledu ishođenja izvoznih dozvola te stalno sudjeluje u donošenju zakonskih regulativa.

Hrvatska gospodarska komora imala je i ima vrlo zapaženo, neizostavno mjesto u pogledu gospodarske diplomacije organiziranjem raznih skupova stranih kompanija i državnih delagacija u Hrvatskoj te organizaciji gospodarskih posjeta i skupova u inozemstvu.

Stoga je vidljivo da biti članom takve jedne velike i zaista dobro organizirane organizacije donosi višestruku korist u svakom obliku: marketinškom i promidžbenom, te smatramo da je postojanje asocijacije poput Hrvatske gospodarske komore potrebno i neupitno.