Gospodarsko vijeće ŽK Požega
Autor: HGK ŽK Požega

3. sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Požega

Objavljeno: 06. 09. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Gospodarsko vijeće Županijske komore Požega, u proširenom sastavu, održalo je u ponedjeljak 5. rujna treću ovogodišnju sjednicu. Na dnevnom redu sjednice bila je tema Stanje i analiza gospodarstva PSŽ u 2015., zajednički nastupi Županije Požeško-slavonske i poduzetnika na sajmovima, te novosti o kreditiranju poduzetnika od strane HBOR-a.

Gospodarsko vijeće Županijske komore Požega u svom proširenom sastavu, te gostima, održalo je u ponedjeljak 5. rujna treću ovogodišnju sjednicu. Gosti sjednice su bili župan Požeško-slavonski Alojz Tomašević, predstavnik Hrvatsko-austrijske trgovinske komore Slavko Begić, Zdravko Mikolić, direktor tvrtke Itema d.o.o., te voditelj ureda za Slavoniju i Baranju HBOR-a gosp. Boris Čagalj.

Sjednicu je otvorio predsjednik ŽK Požega gosp. Luka Balenović s temom ''Stanje i analiza gospodarstva PSŽ u 2015''. Gospodarstvenicima je prezentirana aktualna situacija te je naglašeno da je županija u blagom gospodarskom rastu, istaknut je suficit robne razmijene, kao i povećanje broja zaposlenih i pad nezaposlenosti.

GV Požega 1.jpg

Kao jedna od tema sjednice je bilo zajedničko izlaganje županije i poduzetnika na manifestaciji ''Dan Hrvatske u Grazu'' u listopadu ove godine. Gosp. Tomašević i Begić pozvali su gospodarstvenike na sajam, te B2B razgovore s austrijskim tvrtkama. Također su izneseni podaci o gospodarskim odnosima s Austrijom, ulaganjima te 2,2 milijarde eura robne razmjene u 2015. Osim nastupa u Grazu župan je gospodarstvenike pozvao na izlaganje na zajedničkom štandu županije na sajmu Izvor 2016. u Zagreb.

Na kraju sjednice gosp. Boris Čagalj održao je prisutnima kratko predavanje o mogućnostima kreditiranja privrede od strane HBOR-a.

GV Požega 3.jpg

GV Požega 2.jpg