2. Međunarodna konferencija o ženama u poduzetništvu
Izvor: ŽK Otočac

2. Međunarodna konferencija o ženama u poduzetništvu

Objavljeno: 16. 11. 2017. , Ažurirano: 05. 12. 2017.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Otočac drugu godinu zaredom organizira Međunarodnu konferenciju o ženama u poduzetništvu. Konferencija će se održati 7. prosinca u sklopu manifestacije Advent u Otočcu, pod pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, koju će otvoriti direktorica Sektora za industriju i IT HGK Tajana Kesić Šapić.

Cilj nam je progovoriti u javnosti o ženskom poduzetništvu, istaknuti njegovu brojnost i uspjehe u Ličko-senjskoj županiji i Hrvatskoj, ohrabriti postojeće i potencijalne poduzetnice na nove poduzetničke projekte te im pomoći u međusobnom umrežavanju radi razmjene znanja i iskustva, a u konačnici i potaknuti samozapošljavanje žena.

U sklopu konferencije predstavit će se niz uspješnih poslovnih priča poduzetnica iz Ličko-senjske županije, ali i ostatka Hrvatske te susjednih zemalja – Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije. Nakon uvodnog predstavljanja svake poslovne priče, održat će se panel-diskusija sa svim sudionicama. Popis sudionica, kao i program konfencije možete vidjeti OVDJE.

Kome je namijenjena konferencija?

• Poduzetnicama i obrtnicama u Hrvatskoj i inozemstvu
  • Predstavnicama gospodarskih institucija i udruženja
  • Drugim osobama i subjektima koji jesu ili bi tek mogli biti uključeni gospodarske procese

Zašto sudjelovati?

• Konferencija se bavi problematikom i osnaživanjem žena u poduzetništvu
  • Konferencija okuplja ključne poduzetnice i stručnjake iz Hrvatske i regije
  • Mjesto susreta i komunikacija
  • Izvor novih znanja i ideja
  • Networking – nove poslovne mogućnosti, upoznavanje novih partnera

Konferencija će se baviti temama:

• Uspješni slučajevi iz prakse – Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Srbija
  • Identifikacija potencijala i zabluda u razvoju ženskog poduzetništva
  • Analiza potencijalnih gospodarskih niša i tržišta
  • Kako biti drugačiji – autentičnost i očuvanje tradicionalne i kulturne baštine
  • Trendovi u svijetu te kako ih slijediti i kreirati
  • Formula za razvoj poduzetništva žena u Hrvatskoj – što je potrebno od države, lokalne samouprave, lokalne zajednice, potencijalnih investitora, poduzetnika i obrtnika, lokalnog stanovništva

Konferencija je jednodnevna, dinamična, organizirana u obliku kratkih prezentacija stručnjaka i primjera pozitivne prakse te panela na kojima će se razmatrati i kreirati potencijalna rješenja nabrojenih tema.

Konferencija će se održati 7. prosinca (četvrtak), u 10 sati, u dvorani hotela Zvonimir u Otočcu, na adresi Kralja Zvonimira 28. Sudjelovanje na konferenciji je besplatno, a svoje mjesto rezervirajte online prijavom na obrascu u nastavku.

Slijedećeg dana, 8. prosinca, priča o poduzetništvu će se nastaviti edukacijom Osnovne tehnike odnosa s javnošću i brendiranja u poduzetništvu, a predavač će biti Romana Lekić. Više o samoj radionici možete pronaći u pratećim dokumentima.